X
تبلیغات
رایتل

پایگاه مجازی امام علی(ع)

سخنان امام علی(ع) در مورد ایرانیان

سلام گام بیست وسوم

من مطمعن هستم که شما به دنبال این هستید که سخنان امام علی درمورد دوست چیست .

برای مطاله روی ادامه ی مطلب کلیک کنید.  در کتاب قضاوتهای امیرالمومنین علی(ع) که مولف آن علامه تستری ست به نقل از( امالی صدوق،مجلس 55.توحید،ص304) آورده:

...حضرت علی(ع) فرمودند:از من بپرسید پیش از آنکه مرا نیابید.در این وقت اشعث بن قیس بپا خاسته گفت:یا امیرالمومنین!چگونه از مجوس (ایرانیان)جزیه میگیری با این که نه پیامبری دارند و نه کتاب آسمانی؟

آن حضرت فرمود:مجوس (ایرانیان) هم پیامبر داشته اند و هم کتاب آسمانی تا زمانیکه شبی پادشاه آنان شراب نوشیده و در حال مستی با دختر خود زنا کرد و چون صبح شد و مردم از ماجرای شاه خبردار گردیدند به دور خانه اش گرد امده و فریاد برآوردند ای پادشاه!تو آئین ما را آلوده و لکه دار نمودی، از خانه خارج شو تا بر تو اقامه حد کنیم.

پادشاه بر در خانه آمده و مردم را طلبید و به آنان گفت:من با شما سخنی دارم، اگر مرا تصدیق کردید پس مرتکب گناهی نشده ام وگرنه هر چه میخواهید درباره ام انجام دهید. مردم از گوشه و کنار بر در کاخش اجتماع کردند،پادشاه از قصر بیرون آمده به مردم گفت:آیا میدانید که خداوند هیچ مخلوقی را از پدرمان آدم و مادرمان حوا گرامی تر نداشته؟

همگی گفتند؟ درست است.

گفت:آیا نه چنین است که آدم دخترانش را به ازدواج پسرانش درآورده است؟

گفتند راست میگوئی و دین حق همین است، و از آن زمان نکاح با محارم را حلال شمردند،پس خداوند بر آنان غضب نموده نور علم را از سینه هایشان بزدود، و کتاب آسمانیشان را از میانشان برداشت، و آنها کافرندو اهل دوزخ میباشند، و بدان ای اشعث! که اشخاص منافق حالشان از این  گروه بدتر است....

(اینجا منظور امام علی از منافق خود اشعث است و کنایه به او میزند.زیرا که اشعث خود مردی منافق بود)

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)