بازدید کننده گرامی شما می توانید در قسمت صفحات وبلاگ اطلاعاتی درباره اقتصاد مقاومتی کسب کنید سخنان امام علی(ع) در مورد ایرانیان - پایگاه مجازی امام علی(ع)
وبلاگی برای معرفی مقام ولای حضرت علی(ع) و معرفی اقتصاد مقاومتی
   
 
نویسنده : علیرضا سیفی
تاریخ : 1393/03/17
چاپ مطلب

سلام گام بیست وسوم

من مطمعن هستم که شما به دنبال این هستید که سخنان امام علی درمورد دوست چیست .

برای مطاله روی ادامه ی مطلب کلیک کنید.  در کتاب قضاوتهای امیرالمومنین علی(ع) که مولف آن علامه تستری ست به نقل از( امالی صدوق،مجلس 55.توحید،ص304) آورده:

...حضرت علی(ع) فرمودند:از من بپرسید پیش از آنکه مرا نیابید.در این وقت اشعث بن قیس بپا خاسته گفت:یا امیرالمومنین!چگونه از مجوس (ایرانیان)جزیه میگیری با این که نه پیامبری دارند و نه کتاب آسمانی؟

آن حضرت فرمود:مجوس (ایرانیان) هم پیامبر داشته اند و هم کتاب آسمانی تا زمانیکه شبی پادشاه آنان شراب نوشیده و در حال مستی با دختر خود زنا کرد و چون صبح شد و مردم از ماجرای شاه خبردار گردیدند به دور خانه اش گرد امده و فریاد برآوردند ای پادشاه!تو آئین ما را آلوده و لکه دار نمودی، از خانه خارج شو تا بر تو اقامه حد کنیم.

پادشاه بر در خانه آمده و مردم را طلبید و به آنان گفت:من با شما سخنی دارم، اگر مرا تصدیق کردید پس مرتکب گناهی نشده ام وگرنه هر چه میخواهید درباره ام انجام دهید. مردم از گوشه و کنار بر در کاخش اجتماع کردند،پادشاه از قصر بیرون آمده به مردم گفت:آیا میدانید که خداوند هیچ مخلوقی را از پدرمان آدم و مادرمان حوا گرامی تر نداشته؟

همگی گفتند؟ درست است.

گفت:آیا نه چنین است که آدم دخترانش را به ازدواج پسرانش درآورده است؟

گفتند راست میگوئی و دین حق همین است، و از آن زمان نکاح با محارم را حلال شمردند،پس خداوند بر آنان غضب نموده نور علم را از سینه هایشان بزدود، و کتاب آسمانیشان را از میانشان برداشت، و آنها کافرندو اهل دوزخ میباشند، و بدان ای اشعث! که اشخاص منافق حالشان از این  گروه بدتر است....

(اینجا منظور امام علی از منافق خود اشعث است و کنایه به او میزند.زیرا که اشعث خود مردی منافق بود)

(2 لایک)
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد
 
 
بسم الله الرحمن الرحیم مهدیا کعبه از تاب تو بی تاب شد باز آی... علیرضا سیفی هستم. در شهرستان بسیار زیبای کاشمر زندگی ‌ و در دبیرستان شاهد صاحب الزمان( ع) این شهر تحصیل میکنم. رشته مورد علاقه ام تجربیه امیدوارم که موفق بشم هرچند سخته اما امیدوارم با تلاش بتونم به موفقیت برسم. این وبلاگ رو برای آشنا کردن مردم با نحوه زندگی امیر المومنین و نحوه زندگی به شیوه اقتصاد مقاومتی ایجاد کردم. امید وارم از این اطلاعات بتونید خیلی خوب استفاده کنید. کپی واجب است!!!!! لطفا مطالب وبلاگ مارا به هر اسمی گسترش بدید تا فرا گیر بشه.... برای ظهور منجی عالم صلوات.......
آیا از عملکرد ما راضی هستید؟
آیا از علکرد ما درباره اقتصاد مقاومتی رضایت دارید؟